by admin

Rodzaje drewna wykorzystywanego do produkcji schodów

Dąb – drewno twarde

Dąb to bardzo twarde europejskie drewno. Rozpoznać możemy go po lekko złotawej barwie z prostymi słojami i niejednolitą teksturą. Ma więcej sęków niż drewno miękkie takie jak sosna. Dąb jest najchętniej wybieranym drewnem wśród naszych klientów. Dzięki wysokiej wytrzymałości stosuje się go do produkcji schodów, parapetów, stołów i podłóg.

Jesion – drewno twarde

jesion 1

Jesionowe drewno wyróżnia się występowaniem licznego wąskiego biela. Drewno tego typu charakteryzuje się zabarwieniem od jasnożółtego do jasnobrązowego odcienia. Drewno uzyskane z jesionu jest bardzo twarde i długowieczne. Posiada wyraźny zarys usłojenia i pręgów.

Orzech

Drewno tego typu charakteryzuje się prostym usłojeniem i różnymi odcieniami (od brązowego po zółty). Orzech często mylony jest z mahoniem. Gatunek tego drewna często wykorzystywany jest w meblach dekoracyjnych i kuchennych.

Teak – drewno egzotyczne

Teak to drewno egzotyczne. Występuje w południowej i południowo-wschodniej Azji. Drewno tego typu jest solidne i wytrzymałe. Ma bardzo dużą zawartość olejków naturalnych (jest wodoodporne). Teak w głównej mierze przeznaczony jest do produkcji podłóg i mebli zewnętrznych.