Schody dywanowe to nowoczesna konstrukcja drewniana w nowoczesnym stylu. Cechą charakterystyczną dla schodów dywanowych jest ich minimalistyczny styl wykonania. Wyglądem przypominają spływający dywan. Elementy składające się na tego typu schody muszą mieć odpowiednią grubość. Stopnie i podstopnie mieszczą się w granicach 60-120 mm. Nie posiadają wang (policzków), które pełniły kluczową funkcję konstrukcyjną w rozwiązaniach tradycyjnych.

Aby zrobić solidne schody dywanowe potrzebna jest odpowiednia wiedza oraz park maszynowy pozwalający w odpowiedni sposób wykonać takie schody. Tego typu konstrukcja składa się ze stopni, podstopni i balustrady najczęściej wykonywanej ze szkła hartowanego. Balustrada jest jednym z ważniejszych czynników pozwalającym uzyskać odpowiednią sztywność całych schodów. Nasze schody nie mają widocznych łączeń i jakichkolwiek zaślepek jak to w większości przypadków bywa.

Zamieszczone obok zdjęcie przedstawia NOWOCZESNE SCHODY DYWANOWE na konstrukcji samonośnej. Materiał, z którego wykonane są schody to dąb. Pomalowane zostały bezbarwnym olejem. Balustrada wykonana ze szkła hartowanego FLOAT – wycinana w ZĄB. Schody bez podpór. Projekt domu HOMEKONCEPT 13