SCHODY KLASYCZNE

Schody drewniane na konstrukcji samonośnej, na beton                                                                      

Schody drewniane samonośne to jedno z najlepszych rozwiązań. Dzięki wielu możliwościom konstrukcyjnym, ten rodzaj schodów można dopasować niemal do każdego wnętrza tak by tworzyły one nie tylko wygodną część komunikacyjną pomiędzy kondygnacjami ale również niepowtarzalny i wyjątkowy element dekoracyjny.

Rodzaje schodów:

*Schody drewniane jednobiegowe – występują bez spocznika (podestu), każdy stopień jest takiej samej szerokości. Schody te są zajmują sporo miejsca. Najczęściej łączą ze sobą niskie kondygnacje.

Schody dzielimy na:

* proste jednobiegowe – budowa ich charakteryzuje się tym, że w dolnej części występuje kilka stopni zabiegowych a pozostałe tworzą bieg prosty.

* dwubiegowe ze spocznikiem (podestem) – rozwiązanie polegające na tym, że biegi górny i dolny są wobec siebie równoległe, a między nimi umieszczony jest spocznik o szerokości klatki schodowej.

* trójbiegowe – wygodne, potrzebujące dużo miejsca. Stosowane w domach z półpiętrem.

* spiralne (kręcone) – nie należą do wygodnych schodów, ale stosowane są w klatkach schodowych wówczas wtedy gdy jest bardzo mała przestrzeń do wykorzystania na schody.

* zabiegowe – są rodzajem schodów dwubiegowych. Zamiast spocznika (podestu) mają stopnie w kształcie trójkąta.

Wykonujemy schody:

-na konstrukcji samonośnej (na konstrukcji metalowej lub policzkowej)

-na beton (klasyczne lub dywanowe)

Do schodów samonośnych stosujemy balustrady różnego rodzaju (metal, szkło, drewno, linki)

Schody wykonujemy ze wszystkich dostępnych na rynku materiałów. Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju jak i również poza jego granicami. Na życzenie klienta możliwość wykonania wizualizacji 3D. Prześlij nam na e-mail wymiary, zdjęcia klatki schodowej oraz nr zdjęcia schodów z galerii do wyceny.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

schody-samonośne-3       schody-samonośne-2