• Minimalistyczny design
  Minimalistyczny design
  Dbałość o detale
 • Precyzja i jakość wykonania
  Precyzja i jakość wykonania
  Kolory w połysku
 • Wygoda i bezpieczeństwo
  Wygoda i bezpieczeństwo

SCHODY DYWANOWE DREWNIANE

Schody dywanowe to propozycja dla zwolenników minimalistycznego stylu, prostoty i elegancji. Jest to konstrukcja samonośna przypominająca dywan spływający po niewidocznych stopniach. Ich budowę wyróżnia brak wang (policzków, które w tradycyjnych schodach pełnią rolę konstrukcyjną). Schody te zbudowane są ze stopni, podstopni, wewnętrznej konstrukcji metalowej – pełniącej funkcję bezpieczeństwa i balustrady wykonanej ze szkła lub innych komponentów takich jak drewno lub stal. W dzisiejszych czasach schody drewniane nie pełnią tylko roli łącznika między piętrami, są również elementem wystroju wnętrza. Z tego względu nasza firma dba o każdy detal na etapie projektowania, produkcji i montażu tak, aby klienci mogli cieszyć się naszymi produktami przez wiele lat. 

Schody dywanowe – konstrukcja i montaż

Grubość stopni i podstopni uzależniona jest od rodzaju montowanych schodów. Schody przytwierdzone do ścian mogą być “lżejsze wizualnie” – grubość elementów mieści się wtedy w granicach 50-120[mm]. Schody samonośne (zawieszone tylko na szkle), muszą być odpowiednio grube (85-120mm), tak, aby mogła być w nich umieszczona konstrukcja metalowa (jest ona niewidoczna). 

Tradycyjne schody drewniane montowane są do posadzki i stropu. Schody dywanowe można zamontować na dwa różne sposoby. Schody samonośne wspierają się tylko na podłodze i są odpowiednio zakotwione w stropie. W przypadku schodów dywanowych mocowanych do ścian montaż odbywa się poprzez zamocowanie odpowienich “kotew”, dzięki którym schody te są stabilnie przytwierdzone. Montaż schodów powinien odbyć się pod koniec prac wykończeniowych wnętrza domu. 

Materiały wykorzystywane podczas produkcji schodów dywanowych

Materiały wykorzystywane do produkcji “dywanówek” na pozór nie różnią się od tych, które stosowane są w schodach klasycznych. Są to najlepsze dostępne na rynku gatunki drewna, klejonki, sklejki i materiały łączeniowe. Tajemnicą trwałości i jakości schodów są nie tylko materiały z których są wykonywane, ale również metoda ich wykonania. Dywanowe jak żadne inne nie wybaczają zaniedbań i błędów na etapie projektowania, produkcji i montażu. 

Rodzaje nawierzchni schodów dywanowych:

-lakier natryskowy (lakier bezbarwny lub bejca koloryzująca + lakier)

-olejowosk wcierany maszynowo (bezbarwny lub koloryzujący)

W naszej ofercie znajdą Państwo również schody w wersji BIAŁY POŁYSK (jak na frontach meblowych), oraz BIAŁY PÓŁMAT.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Nasza firma od dwudziestu lat zajmuje się produkcją schodów drewnianych. Specjalizujemy się w projektowaniu oraz produkcji nowoczesnych, bezpiecznych i wygodnych schodów drewnianych. Dzięki nowoczesnej hali produkcyjnej i specjalistycznym maszynom nasze schody wyróżniają się dokładnością i jakością wykonania. Posiadamy własną lakiernię, spawalnię i suszarnię. Nasze usługi świadczymy na terenie całego kraju jak i poza jego granicami. Współpracujemy z projektantami i architektami wnętrz. Zapraszamy do zapoznania się z GALERIĄwykonanych przez nas schodów i skontaktowania się z nami telefonicznie, lub za pomocą formularza kontaktowego. 

Nasze realizacje:

Zamieszczone obok zdjęcie przedstawia SCHODY DYWANOWE na konstrukcji samonośnej. Projekt domu w którym zostały zamontowane to HOMEKONCEPT 13. Balustrada wykonana została ze szkła hartowanego. Schody w naturalnym szczotkowanym dębie, zabezpieczone olejowoskiem bezbarwnym. 

Dywanowe
Schody dywanowe Mazowieckie

Schody dywanowe drewniane w białym połysku (poler).  Projekt HOMEKONCEPT 13. Balustrada ze szkła hartowanego z białymi poręczami i maskownicami na szybie. 

Schody dywanowe na beton to idealne rozwiązanie dla klientów mających w domu konstrukcję żelbetonową. Oferujemy obłożenie betonu drewnem w formie dywanowej. Schody na zdjęciu wykonane zostały z drewna dębowego w kolorze NATURALNY DĄB (olejowane). W schodach zostało zamontowane podświetlenie LED i balustrada ze szkła hartowanego wycinana w “ZĄB”. Schody w formie dywanowej nie mają tzw. “nosków”, “kapinosów”. Na balustradzie została zainstalowana poręcz drewniana w kolorze białym. 

Schodu dywanowe na beton

Do schodów dywanowych polecamy zastosowanie nowoczesnej balustrady ze stali wycinanej laserowo. Wyróżnia się niepowtarzalnym designem, który wprawia w zachwyt. Montowana jest do schodów