Ile kosztują schody drewniane dywanowe?

Jaki jest koszt wykonania schodów drewnianych dywanowych? To bardzo częste pytanie zadawane przez naszych klientów podczas projektowania i budowania domu. Cena schodów drewnianych jest bardzo zróżnicowana i uzależniona od wielu czynników. W tym artykule dowiedzą się Państwo, jakie elementy mają wpływ na wycenę owych schodów.

Wymiary klatki schodowej lub otworu schodowego

Podstawowym czynnikiem wpływającym na cenę schodów drewnianych jest wymiar klatki schodowej: szerokość, długość oraz wysokość. Te dane przyczyniają się do wykonania poszczególnych elementów składających się na schody drewniane. Na podstawie tych danych jesteśmy w stanie wyliczyć ile materiału i czasu pracy potrzebnych jest do wykonania zlecenia.

Model schodów drewnianych

Bardzo ważnym parametrem decydującym o cenie schodów drewnianych jest model schodów. Do produkcji poszczególnych modeli schodów wymagane są różne materiały, a przede wszystkim czas pracy. W naszej firmie produkujemy i montujemy:

Schody dywanowe charakteryzujące się minimalistycznym stylem wykonania i niebywałą trwałością. Schody dywanowe swoim wyglądem przypominają rozłożony dywan, spływający pomiędzy kondygnacjami.  Stopnie i podstopnie mają grubość od 70 do 90 mm. Dodatkowym elementem usztywniającym i ozdobnym są balustrady szklane i ze stali wycinanej laserowo.

Schody skrzynkowe – odmiana schodów dywanowych, która swoją budową przypomina nałożone na siebie skrzynki. Schody tego typu nie mają podstopni. Grubość schodów bardzo często sięga 190 mm. Schody wzmocnione są niewidoczną, wewnętrzną konstrukcją stalową wycinaną z jednego elementu. Do schodów skrzynkowych nasi klienci najchętniej wybierają balustrady wykonane ze szkła hartowanego.

Schody półkowe – model schodów zyskujący coraz większe uznanie wśród klientów ceniących sobie przestrzeń i nowoczesny styl. Schody półkowe zbudowane są z ramion stalowych mocowanych do ścian i nakładek drewnianych nasuwanych na konstrukcję stalową.

harfa z prętów stalowych
ile kosztują schody drewniane dywanowe
harfa z prętów stalowych

Układ schodów – ile kosztują schody zabiegowe, proste lub z podestem?

Najtańszym rozwiązaniem są schody drewniane w układzie prostym lub z podestem. Jest to jeden lub dwa biegi schodowe łączące poszczególne kondygnacje. Bardziej kosztownym rozwiązaniem są schody zabiegowe – bardziej pracochłonne podczas produkcji, jak i montażu.

Rodzaj balustrady mocowanej do schodów i antresoli

Zadając sobie pytanie „ile kosztują schody drewniane dywanowe?” powinniśmy brać pod uwagę także odpowiedni dobór balustrady, wykończenie schodów i antresoli. Koszt balustrady wykonanej ze szkła, stali wycinanej laserowo czy prętów stalowych malowanych proszkowo będzie nieco się różnił. Ważne jest to, w jaki sposób owa balustrada będzie mocowana. W przypadku szkła może być obsadzona w specjalnym kanale lub mocowana do boku schodów. Cena szkła może różnić się też od materiału, z którego wyprodukowana jest szyba – szkło można zamówić w różnych wariantach kolorystycznych. Należy pamiętać też o poręczy, która bardzo często pełni funkcję ułatwiającą korzystanie z balustrady.

Materiał, z którego wykonane są schody

Dąb, buk, jesion lub drzewo egzotyczne – to materiały, z których produkujemy nasze schody. Jak wiadomo, cena poszczególnych rodzajów drzew bardzo się od siebie różni. Kolejnym detalem mającym znaczenie przy wycenie schodów drewnianych jest struktura drzewa i powłoka, którą zabezpieczymy schody. Struktura schodów może być gładka lub szczotkowana, a elementy składające się na schody drewniane mogą być zabezpieczone naturalnym, ekologicznym olejem lub lakierem.

Ile kosztują schody drewniane? Zapraszamy do skontaktowania się z nami w celu wyceny.