Schody drewniane wewnętrzne

Schody drewniane spełniają funkcję ciągu komunikacyjnego pomiędzy piętrami i są bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza domu lub mieszkania. Odpowiedni wybór schodów drewnianych zapewni komfort w codziennym użytkowaniu schodów, a także wypełni przestrzeń nowoczesnym designem. Nasza firma zajmuje się profesjonalnym wykonawstwem schodów drewnianych zarówno samonośnych, jak i schodów drewnianych na beton. W naszej ofercie znajdą Państwo schody dywanowe, schody półkowe i skrzynkowe.

Schody klasyczne – idealne do każdego domu

Klasyczne schody drewniane to rozwiązanie do domów budowanych z myślą o ciepłym i tradycyjnym charakterze wystroju wnętrza. Schodami klasycznymi nazywamy schody na konstrukcji samonośnej na wangach (policzkach) i montowanych na konstrukcję betonową. Wykonujemy schody zabiegowe, proste i z podestem

Schody drewniane samonośne – na konstrukcji policzkowej

Schody drewniane samonośne charakteryzują się wolnostojącą konstrukcją, zazwyczaj są to wangi (policzki). Innym typem schodów na konstrukcji samonośnej są schody dywanowe, które dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji i wewnętrznej konstrukcji stalowej również są schodami samonośnymi. Schody tego typu zazwyczaj stoją na posadzce bez konieczności jakiegokolwiek kotwienia.

Schody wspornikowe – półkowe

Schody wspornikowe charakteryzują się nowoczesnym i niecodziennym stylem. Ich cechą charakterystyczną jest brak jakiejkolwiek widocznej konstrukcji. Schody tego typu sprawiają wrażenie „wiszących w powietrzu”, ale to tylko pozory, ponieważ pod tynkiem umieszczona jest stalowa konstrukcja. Schody wspornikowe składają się zatem z konstrukcji stalowej, ramion stalowych oraz nakładanych paczek drewnianych.

Schody dywanowe – elegancja i prostota

Schody dywanowe to propozycja dla inwestorów ceniących sobie minimalistyczny styl wykonania i ponadczasowy wygląd. Schody dywanowe sprawiają wrażenie rozwiniętego dywanu spływającego pomiędzy piętrami. Schody drewniane dywanowe zazwyczaj mają grubość od 70 do 120 mm. Powyżej 120 mm grubości stosuje się inną odmianę schodów dywanowych – schody skrzynkowe (paczkowe).

Schody skrzynkowe – wygląd przykuwający wzrok

Schody skrzynkowe to konstrukcja skomplikowana, wymagająca odpowiedniej wiedzy i doświadczenia firmy, która owe schody produkuje. Schody skrzynkowe nie posiadają podstopni, stopnie są nakładane na siebie. Sprawia to wrażenie nałożonych na siebie skrzynek, stąd nazwa schody skrzynkowe. Ten typ schodów posiada niewidoczną konstrukcję stalową ukrytą wewnątrz schodów

Balustrady idealnie dopasowane do schodów drewnianych

Do naszych schodów drewnianych wykonujemy także nowoczesne balustrady wykonane ze szkła, stali wycinanej laserowo i drewna.

Schody drewniane – produkcja i montaż

Schody drewniane, dywanowe, skrzynkowe i wspornikowe wykonujemy z najlepszych dostępnych na rynku materiałów takich jak drewno, stal, szkło, oleje lub lakiery. Nasze usługi świadczymy na terenie całego kraju jak i poza jego granicami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skontaktowania się z nami w celu wyceny.

schody drewniane proste

Zdjęcie przedstawia schody drewniane na konstrukcji samonośnej. Typ schodów – dywanowe. Materiał wykonania schodów – dąb w kolorze naturalnym. Balustrada wykonana ze szkła hartowanego wycinana w tzw. ZĄB.

Schody drewniane skrzynkowe o grubości 180 mm. Wykonane zostały z drewna dębowego, olejowanego w kolorze ORZECH. Balustrada ze szkła hartowanego „dymionego” zamocowana tylko z jednej strony. Schody posiadają wewnętrzną konstrukcję stalową, poprzez co schody są bardzo wytrzymałe i sztywne.

schody drewniane wewnętrzne
Schody drewniane w salonie

Schody drewniane wykonane w domu z projektu DOSKONALY 3. Materiał wykonania schodów – dąb lakierowany na biało z widocznym usłojeniem drewna. Balustrada ze szkła hartowanego o grubości 10 mm.