Schody półkowe to jedna z nowocześniejszych konstrukcji schodowych, która cieszy się coraz większą popularnością wśród osób budujących domy. Schody półkowe przypominają klocki domino lub półki zamocowane czołowo do ściany. Schody tego typu są lekkie, nie sprawiające wrażenia przytłaczających.

Konstrukcja schodów półkowych

Może się wydawać, że konstrukcja schodów półkowych pozbawiona wang, podstopnic a często balustrad jest tania i łatwa w montażu. Niestety tak nie jest. Każdy stopień w schodach półkowych musi być odpowiednio wykonany – stalowa konstrukcja wewnętrzna musi być solidnie wspawana i zamocowana do ściany nośnej. Większość producentów na rynku stosuje pojedyncze ramiona dokręcane do ściany za pomocą szpilek i kotwy. W naszym wykonaniu wygląda to zupełnie inaczej – ale tego dowiedzą się Państwo podczas montażu. Na stopnie półkowe działają bardzo duże siły nacisku, dlatego każdy element począwszy od projektowania po sam montaż musi być wykonany z dbałością o najmniejszy szczegół.

Na wybór schodów półkowych klienci powinni decydować się już na etapie wykonywania ścian wewnętrznych – chodzi o to aby odpowiednio przygotować miejsce pod montaż schodów półkowych. Dobrym rozwiązaniem jest zalanie belki żelbetowej, do której będzie mocowana konstrukcja schodów półkowych.

Schody półkowe z balustradą szklaną

Z jakiego materiału wykonać schody półkowe?

Schody półkowe składają się z wewnętrznej konstrukcji stalowej i paczek drewnianych (nakładek) mocowanych praktycznie na końcowym etapie urządzania domu. Paczki można wykonać zarówno z drewna polskiego pochodzenia, egzotyków, kamienia lub spieku kwarcowego.

Schody półkowe z balustradą szklaną

Jaką balustradę zastosować w przypadku decyzji o wykonaniu schodów półkowych?

W przypadku decyzji o wykonaniu schodów półkowych mogą zdecydować się Państwo na montaż balustrad szklanych lub stalowych, które idealnie wkomponowują się w obecnie dominujące trendy. Schody półkowe wykonujemy we wszystkich rodzajach układów:

-proste

-zabiegowe

-ze spocznikiem

Do schodów półkowych można zainstalować podświetlenie LED. Nasze usługi świadczymy na terenie całego kraju jak i poza jego granicami.  Oprócz schodów półkowych wykonujemy schody dywanowe na konstrukcji samonośnej

Schody półkowe z podświetleniem LED

Schody półkowe