Jak zrobić schody dywanowe?

Wiele osób, zanim zdecyduje się na rozwiązanie, którym są schody dywanowe, zadaje bardzo dużo pytań, jak zrobić schody dywanowe?
Schody dywanowe, są bardzo modnym, a jednocześnie niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem. Co prawda nadal nie jest ono tak popularne, niemniej jednak, osoby, które decydują się na montaż schodów dywanowych w swoich domach, bardzo sobie to rozwiązanie chwalą. Prawdą jest, że jeśli chodzi o schody dywanowe, jest to nieco inna konstrukcja, aniżeli ma to miejsce w przypadku schodów tradycyjnych.

Jak są zbudowane schody dywanowe?

Zanim zdecydujemy się na zamówienie schodów dywanowych, musimy określić, czy w wybranym przez nas pomieszczeniu taki schody mogą w ogóle zostać zainstalowane. Pamiętajmy o tym, że tego rodzaju schody muszą być w stanie wytrzymać bardzo duże obciążenia. Co za tym idzie, nie tylko ich konstrukcja musi być stabilna, ale też musi być ona zamontowana tak, aby owa stabilność została zachowana.

Montaż schodów dywanowych wymaga użycia do tego celu specjalistycznych narzędzi. Bardzo ważne jest także to, do czego docelowo będą one montowane — czy będzie to ściana, strop czy filar. Zależnie od tego, wybierane są dodatkowe wzmocnienia, które mają za zadanie zapewnić odpowiednią sztywność schodów dywanowych.

O czym należy pamiętać przy montażu schodów dywanowych?

Kiedy mówimy o konstruowaniu schodów dywanowych, musimy zadbać o to, aby grubość stopni była odpowiednia. Zaleca się, aby stopnie miały grubość około 10 cm. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie stabilności oraz bezpieczeństwa takiej konstrukcji. To jednak nie wszystko.

Balustrada - czy zawsze jest konieczna?

Niezależnie czy mówimy o klasycznych schodach, czy też o schodach dywanowych, poza stabilnością konstrukcji musimy zadbać także o to, aby balustrada była ona dla osób, które będą z niej korzystać. Podstawą, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa w użytkowaniu schodów dywanowych, jest oczywiście stabilna konstrukcja, ale też i balustrada.

Balustrady, jeśli chodzi o schody dywanowe, są różne. Wiele zależy w tym przypadku od rodzaju schodów. W przypadku schodów dywanowych mocowanych do ścian balustrada może być delikatna — ozdobna. W momencie, kiedy mówimy o schodach dywanowych samonośnych, konieczny jest montaż solidnej balustrady, najczęściej wykonanej z wysokiej jakości szkła hartowanego bądź balustrady ze stali wycinanej laserowo na specjalnych obrabiarkach numerycznych.

Schody dywanowe - z jakich materiałów są wykonywane?

Jak zrobić schody dywanowe? Kolejną, bardzo ważną kwestią, o którą trzeba zadbać, jeśli zastanawiamy się jak zrobić schody dywanowe, jest materiał, z którego będą one wykonane. Najczęściej do tego celu wykorzystywane jest wysokiej jakości drewno — np. dębowe. Istnieje wiele, bardzo różnych sposobów na to, aby dodatkowo zabezpieczyć takie schody przed niszczeniem drewna. Mogą być one impregnowane w sposób tradycyjny, czyli przy wykorzystaniu do tego celu lakieru. Innym, znacznie bardziej ekologicznym sposobem impregnacji schodów dywanowych drewnianych, jest stosowanie olejowosków. Ten drugi sposób impregnacji zyskuje coraz większe grono zwolenników, przede wszystkim ze względu na to, że olejowoski są znacznie bardziej ekologicznym impregnatem, niż tradycyjny lakier do drewna.

jak zrobić schody dywanowe

Schody dywanowe na konstrukcji samonośnej z wewnętrznym wzmocnieniem ze stali. Zrobione zostały z drewna dębowego zapewniającego schodom odpowiednią sztywność i nowoczesny design. Balustrada wykonana została ze szkła hartowanego o grubości 10 mm. Powłoka schodów szczotkowana i zabezpieczona woskiem naturalnym. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i obejrzenia naszych realizacji. Decydując się na współpracę z nami, zapewniamy Państwu gwarancję satysfakcji i wysoką jakość naszych produktów i usług.