Schody dywanowe na konstrukcji samonośnej.

Schody dywanowe samonośne charakteryzują się przede wszystkim nietypową konstrukcją. Budowa schodów dywanowych jest zatem nieco skomplikowana. Elementy składające się na taki typ schodów muszą wytrzymywać duże obciążenia, dlatego grubość stopni i podstopni mieści się w przedziale od 70 do 120 mm. Ważnym podzespołem wspomagającym zapewnienie odpowiedniej sztywności schodów dywanowych samonośnych jest wewnętrzna konstrukcja stalowa, wycinana na obrabiarkach numerycznych. Kolejnym czynnikiem mającym duży wpływ na stabilność całej konstrukcji schodowej jest balustrada — wykonana ze szkła lub stali wycinanej laserowo.

Montaż schodów dywanowych samonośnych

Schody dywanowe na konstrukcji samonośnej to doskonały wybór dla klientów budujących domy o dużej przestrzeni użytkowej. Zazwyczaj schody umiejscowione są na środku salonu. Dlatego bardzo ważne jest to, aby schody były wizytówką wnętrza naszego domu. Schody montujemy do posadzki wykonanej z paneli, deski podłogowej lub płytek. Górna część schodów kotwiona jest do belki stropowej.

Zdjęcia przedstawiają schody dywanowe na konstrukcji samonośnej w domu HOMEKONCEPT 13 Grubość schodów 120 mm. Do schodów została zamocowana balustrada ze szkła hartowanego o grubości 10 mm. Schody wykonane z drewna dębowego, zabezpieczonego olejowoskiem twardym.