Schody drewniane z jesionu - eleganckie i wytrzymałe

Schody drewniane z jesionu charakteryzują się przede wszystkim wytrzymałością i rozłożystym usłojeniem drewna. Schody jesionowe można barwić na jaśniejsze kolory. Ich słoje są bardzo charakterystyczne, nie są zbite tak jak w przypadku drewna dębowego.

Schody jesionowe - Komu się spodobają?

Jesion to drewno bardzo często wybierane do produkcji nowoczesnych schodów drewnianych w formie klasycznej, dywanowej, półkowej lub skrzynkowej. Jesion charakteryzuje się nietypowym i atrakcyjnym usłojeniem. Słoje jesionu są bardzo nieregularne, dzięki temu każdy element wykonany z tego drewna przykuwa wzrok. Oprócz wymienionych powyżej cech charakterystycznych cech dla tego gatunku drzewa jesion twardością porównywalny jest do dębu. Dzięki odpowiednim zdolnością drewna jesionowego do wchłaniania barw możemy go lakierować lub nakładać powłokę woskową.

 

Schody drewniane z jesionu

Schody jesionowe w formie dywanowej lakierowane na kolor biały. Dzięki odpowiednim właściwościom drewna jesionowego możemy bez obaw barwić go na dowolne kolory kryjące z palety RAL. Na schodach widoczna jest faktura usłojenia opisywanego drewna.

Przedstawiona poniżej galeria zdjęć ukazuje drewno jesionowe malowane na kolor biały.