Schody ze spieku kwarcowego

Schody ze spieku kwarcowego na konstrukcji samonośnej to nowoczesna a zarazem trwała konstrukcja idealnie wkomponowująca się w dzisiejsze wyznaczniki aranżacji wnętrza.

Schody dywanowe ze spieku kwarcowego
Schody dywanowe ze spieku kwarcowego

Schody dywanowe, półkowe i skrzynkowe ze spieku kwarcowego. Co wyróżnia je na tle pozostałych schodów?

Spiek kwarcowy jest bardzo twardym i odpornym materiałem na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jest on materiałem półkamiennym, który wykonany jest z drobno tłuczonej mączki kamiennej, która spajana jest specjalną żywicą. Spiek najczęściej składa się z różnych odmian granitu, marmuru i kwarcu. Do owej mieszanki dodawane są różnego rodzaju barwniki i komponenty mające na celu nadanie materiałowi odpowiednią barwę i twardość.

Schody dywanowe ze spieku kwarcowego w Polsce to rzadkość. Do ich produkcji potrzebne są odpowiednie obrabiarki numeryczne, które pozwalają na precyzyjne docięcie i obróbkę materiału. Schody tego typu nie wybaczają błędów zarówno na etapie projektowania jak i produkcji. Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu w branży stolarskiej możemy pozwolić sobie na produkcję tak wymagających schodów.

 

Proces montażu odbywa się w podobny sposób jak w przypadku tradycyjnych schodów dywanowych wykonanych z drewna. Do schodów samonośnych ze spieku kwarcowego montujemy balustrady wykonane ze szkła hartowanego lub stali czarnej. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług, które świadczymy na terenie całego kraju.

Wykonujemy schody dywanowe, półkowe i skrzynkowe wedle upodobań klienta. Kolorystyka oraz wzór spieku jest dowolnie wybierany przez zamawiającego. Produkujemy zarówno schody proste, ze spocznikiem jak i zabiegowe.

Schody dywanowe ze spieku kwarcowego
Schody dywanowe ze spieku kwarcowego