Nowoczesne schody drewniane

Nowoczesne schody drewniane to nie tylko element łączący ze sobą dwie kondygnacje. W dzisiejszych czasach schody spełniają także główną rolę wystroju wnętrza. Na jakie schody drewniane najlepiej się zdecydować? Co wybrać i przede wszystkim — jakie mamy dostępne rodzaje schodów drewnianych? Sprawdźmy!

Rodzaje i układ nowoczesnych schodów drewnianych

Rodzaje schodów drewnianych:

-schody dywanowe na konstrukcji samonośnej lub na beton

-schody półkowe

-schody skrzynkowe

Układy schodów drewnianych:

-proste

-zabiegowe

-ze spocznikiem

nowoczesne schody drewniane

Nowoczesne schody drewniane dywanowe

Schody dywanowe są niebanalnym i coraz popularniejszym sposobem na urozmaicenie domowej przestrzeni. Charakteryzują się przede wszystkim brakiem policzków i niezwykłym efektem wizualnym, który uzyskuje się poprzez specjalny układ kolejnych stopni, aby finalnie przypominały swobodnie opadający dywan. Schody tego typu są coraz popularniejszą formą połączenia pięter nie tylko ze względu na swój nowoczesny design, ale również z uwagi na funkcjonalność i oszczędność przestrzeni.

Dlaczego warto wybrać schody dywanowe?

Ważną zaletą schodów dywanowych jest również ich funkcjonalność. Nowoczesne schody dywanowe pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, można poprowadzić je na każdą wysokość, a odpowiednia balustrada gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Do produkcji naszych schodów używamy materiałów wyróżniających się wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i łatwością w konserwacji.

Schody skrzynkowe - nowoczesna odmiana schodów dywanowych.

Schody skrzynkowe przypominają swoim wyglądem nieco schody dywanowe, jednakże jest między nimi duża różnica w sposobie wykonania i montażu. Schody skrzynkowe, jak sama nazwa wskazuje — przypominają swoim wyglądem skrzynki, które na siebie nachodzą. Schody skrzynkowe nie posiadają podstopnic i to jest ich najważniejsza cecha. Jedyne elementy konstrukcyjne, które wchodzą w ich skład, to stopnie oraz balustrada wykonana ze szkła lub ze stali wycinanej na obrabiarkach numerycznych. Schody tego typu posiadają wewnątrz stalową konstrukcję, która dodaje schodom odpowiedniej sztywności. Proces montażu takich schodów przebiega nieco inaczej. Dzięki odpowiedniej wiedzy naszych specjalistów i odpowiedniemu sprzętowi proces ten przebiega szybko i sprawnie.

ile kosztują schody drewniane dywanowe

Zdjęcie przedstawia nowoczesne schody skrzynkowe, wykonane z drewna dębowego. Dodatkowym wzmocnieniem schodów skrzynkowych jest niewidoczna konstrukcja stalowa wewnątrz schodów oraz balustrada ze szkła hartowanego — dymionego.

Schody półkowe - rozwiązanie budzące zachwyt

Schody półkowe (wspornikowe) to nowoczesne rozwiązanie, które składa się ze stalowego stelaża i nakładek drewnianych – paczek. Schody tego typu wbrew pozorom są bezpieczne i wygodne w codziennym użytkowaniu.

W skład schodów półkowych wchodzą m.in. blacha mocowana do ściany, ramion stalowych, nakładek drewnianych i balustrady ze szkła lub innych komponentów. Ściana, do której będzie przykręcana konstrukcja, musi spełniać odpowiednie wymagania. Powinna być zbudowana z pustaka typu YTONG. Drugim wariantem jest zalanie żelbetonowej belki w ścianie z innego typu pustaka. Konstrukcję metalową powinno montować się na etapie tynkowania, tak aby fachowcy mogli ją zaszpachlować. Natomiast nakładki drewniane (paczki) w późniejszym etapie, praktycznie na samym końcu.